JOVOY

Parfumeur Parisien

V roce 1916 otiskl americký časopis Harper´s Bazaar fotografie šatů s délkou sukně do půli lýtek bez kanýrů a volánků. Byl to jeden z modelů Coco Chanel, který vyvolal pozdvižení. Na módu začínal mít obrovský vliv kubismus, který měl za následek lineárnost střihu šatů. Po vzoru Josephine Bakerové všichni tančili charleston , snažili se mít snědou pleť  a bary byly plné smíchu, tance a jazzu.

Taková byla i Paříž roku 1923. Vznikl nový ideál ženské krásy: krátké vlasy, dlouhá šíje, hubená chlapecká postava, cigareta - to vše navíc podtržené výrazným, opulentním parfémem.

Jednou z nejvýraznějších postav parfémářské pařížské scény 20.let minulého století byla Blanche Arvoy, talentovaná extravagantní parfémářka, která za svůj parfémový koncept a animalistický design flakónů sklízela nadšené ovace.

 

Pod značkou JOVOY vytvořila postupně v letech 1923-1924 čtyři vůně, z nichž poslední, parfém nazvaný Gardez-moi / Drž mě / se dočkal obnovené premiery v roce 2012. Současný majitel značky JOVOY, François Hénin , mimořádné vůně tohoto domu znovu oživil , a to do podoby odpovídající dnešním módním kódům a vkusu.S pomocí předních parfémářů postupně vznikají parfémy s atmosférou.

Ingredience jsou pečlivě vybrány a komponovány tak, aby výsledný čichový dojem rozehrál příběh.

 

K nejzdařilejším olfaktivním “filmům” patří bezesporu parfém Les jeux sont faits/ Kostky jsou vrženy,

Rouge Assassin / Červený vrah/ a L 'arbre de la connaissance / Strom poznání/.

jovylldh-830x853.jpg